مهاجرت به ترکیه از طریق تخصص

مهاجرت به ترکیه از طریق تخصص

نمایش چکیده مطلب

نمایش کامل مطلب

آیا شما دارای تخصص و مهارت کاری میباشید ؟ و شما میخواهید از طریق کار مهاجرت کنید ؟ آیا بدنبال روشی ارزان و کم هزینه برای اخذ ویزای ترکیه هستید ؟

اقامت در کشور های اروپایی

اقامت در کشور های اروپایی

آنچه که در شرکتهای عضو اتحادیه اروپا مشترک می باشد اتخاذ استراتژی واحد جهت ساماندهی نیروی کار در این کشور ها میباشد , بر اساس تشخیص اتحادیه اروپا ، در بررسی چشم انداز اقتصادی کشورهای عضو اتحادیه که شامل ۲۷ کشور اروپایی میباشد و نیز پیش بینی کمبود نیروی کار مورد نیاز در کشور، در سال ۲۰۰۷ میلادی اتحادیه اروپا در جهت رفع کمبود نیروی کار متخصص ، و با الهام از طرح گرین کارت دولت کشور آمریکا و با استفاده از نماد پرچم اتحادیه اروپا که با رنگ آبی است ، اقدام به تصویب و ارائه طرح و برنامه ای مشابه به نام کارت آبی نمود که در قالب آن نیروهای کاری و متخصص غیر اروپایی بتوانند به واسطه این برنامه برای مهاجرت به تمامی کشور های عضو اتحادیه بغیر از انگلستان ، ایرلند و دانمارک که از شرکت در این طرح خودداری نموداند ،  از طریق تخصص مهاجرت کنید .

شرایط استخدامی

شما می بایست از سوی یک کارفرما در این کشور پیشنهاد استخدامی داشته باشید . برای دریافت اجازه همچنین باید:

 • دارای گذرنامه معتبر باشید .
 • قادر به تامین زندگی خود از طریق درآمد حاصل از کار باشید .
 • شرایط استخدامی در سطح قراردادهای گروهی ضنفی در ترکیه و یا در سطح معمول آن شغل یا رشته باشد .
 • سند یکای و اتحادیه صنفی مربوطه نظر خود را پیرامون شرایط استخدامی اعلام کرده باشید .
 • شغل مربوطه شما در اتحادیه اروپا و منطقه همکاریهای اقتصادی اروپا آگهی شده باشد .
 • کارمند و کارفرما بصورت همزمان وظیفه دارند به اداره مهاجرت نشان بدهند که شرایط بالا فراهم شده است .

قانون کلی برای متقاضیان

قانون کلی این میباشد که متقاضی باید تقاضای کار و اقامت خود را قبل از ورود به ترکیه و از کشور مبدا ارسال نماید . اجازه می بایست قبل از ورود به ترکیه آماده شده و برچسب آن در گذرنامه متقاضی ثبت شده باشد. متقاضی می تواند در برخی موارد تقاضای اجازه کار خود را از داخل ترکیه ارسال کند .

این موارد عبارتند از

 • دانشجویان دارای اقامت دانشجویی در حال اتمام .
 • متقاضیان کار که جهت ملاقات با کارفرما وارد ترکیه شده اند و از سوی کارفرما پیشنهاد کاری دریافت نموده اند و به واسطه دلایل ویژه می بایست بدون درنگ کار خود را شروع کنند .
 • میتوانید بصورت الکترونیک از طریق وب سایت اداره مهاجرت ارسال نمایید .
 • به یکی از نمایندگیهای ترکیه در محل زندگی خود ارسال کنید .

اگر در داخل مرز های ترکیه هستید میتوانید تقاضای کاری خود را :

 • بصورت الکترونیک از طریق وب سایت اداره مهاجرت ارسال کنید.
 • از طریق پست به اداره مهاجرت ارسال فرمایید .
 • ارسال به یکی از شعبه های صدور مجوز اداره مهاجرت .

مدارک زیر می بایست در همه موارد ضمیمه تقاضا شما باشد :

 • کپی گذرنامه
 • پیشنهاد استخدامی از سوی کارفرما
 • کپی از فیش پرداخت هزینه درخواست

کسانی که مجوز کار دارند و میخواهند برای اعضای خانواده اجازه اقامت اخذ کنند فقط برای مدتی که مجوز کار معتبر است میتوانند اقدام کنند .

نیروی مهاجر خارجی

به طور کلی نه کشور ترکیه و نه سایر کشورهای اروپایی به نیروی مهاجر خارجی برای کار از طریق اسپانسر نیازی ندارد ، بنابر زمانی که اشخاص بوسیله ی ویزای تحصیلی و یا راه های مختلف قانونی دیگر وارد کشور ترکیه می شوند در ویزای آنها حق کار قانونی وجود دارد که اشخاص می توانند به صورت قانونی از آن استفاده نماییند ، به عنوان مثال افراد متقاضی کار در ترکیه می توانند در شرکتی به صورت پاره وقت کار کنند و یا حتی استخدام بشوند .

زمانی که اشخاص متقاضی ویزای کار در ترکیه با ویزای تحصیلی وارد کشور ترکیه می شوند ، نظیر دیگر کشورهای اروپایی در مقطع لیسانس و فوق لیسانس ۲۰ ساعت و درمقطع دکترا ۳۰ ساعت در هفته حق کار قانونی دارند و مشکلی برای انجام کار برای آنها وجود نخواهد داشت . حقوقی که برای کار این گونه اشخاص در کشور ترکیه در نظر گرفته شده از ساعتی ۱۰ یورو به بالا است . البته باید خاطر نشان کرد این مبلغ بستگی به توانایی شما و سطح تسلط زبان شما خواهد دارد .  درهرحال هر جایی که تخصصی داشته باشید آن کشور شما را قبول میکند .

البته این را هم باید در نظر داشت که همیشه بهترین راه نزدیک ترین راه نیست . اگر شما به طور کلی قصد مهاجرت را دارید راه های بهتری و همچنین با ریسک و هزینه کمتر هم برای شما وجود دارد . باید عرض کنم که شاید نیاز به اطلاعات بیشتری داشته باشید بنابر این بهتر است که به مقاله اصلی مشخص شده در پیشتر برای اطلاعات بیشتر مراجعه کنید .

آیا شما دارای تخصص هستید ؟ آیا شما مهارت خاصی در مشاغل دارید؟آیا شما میخواهید از طریق کار مهاجرت کنید؟آیا بدنبال اخذ ترکیهاز طریق کار هستید؟آیا بدنبال روش ارزان و کم هزینه اخذ ترکیه هستید؟آیا بدنبال راحت ترین روش ترکیه هستید؟