آش دوغ اردبیل اصیل

آش دوغ اردبیل اصیل

آش دوغ اردبیل اصیل

حتما تاکنون نام آش دوغ اردبیلی اصیل را شنیده یا طعم آن را در سفر اردبیل یا سرعین چشیده اید . در اینجا ، طرز تهیه ی آش دوغ اردبیل اصیل خوشمزه محلی خودمان را آموزش خواهیم داد. امیدواریم که از خوردن آن لذت ببرید .

آش-دوغ-اردبیل-اصیل-ایرانی

آش دوغ اردبیل اصیل یکی از آش های خوشمزه و معروف استان اردبیل می باشد که بوی و طعم فوق العاده ای دارد. اگر به استان اردبیل سفر کرده باشید حتما متوجه شهرت و محبوبیت آش دوغ نزد ساکنین این استان و همچنین مسافران شده اید.

مواد لازم برای تهیه

  • سبزی (تره، جعفری و شوید): 5۰۰ گرم
  • نخود: 1۵۰ گرم
  • برنج: ۱ پیمانه
  • دوغ تازه ترش: 1 لیتر
  • نمک، فلفل و سیر تازه خرد شده: به مقدار لازم

طرز تهیه آش دوغ

  • ابتدا ماست را با همزن آنقدر هم بزنید تا کاملا شل شود، به مدت 5 تا 10 دقیقه با دستی یا همزن برقی سپس کم کم دوغ را به آن اضافه کنید و باز هم می زنیم تا کاملا یکدست و شل یکدست بشود.تخم مرغ را داخل مخلوط دوغ بشکنید و باز هم هم بزنید تا کاملا تخم مرغ از هم باز بشود . تخم مرغ از بریدن دوغ در زمان پخت جلوگیری مخواهد کرد . مخلوط دوغ و تخم مرغ را که کاملا یکدست شده است روی حرارت زیاد اجاق بگذارید و با قاشق چوبی هم بزنید .
  • هم زمان یک پیمانه برنج خام را بشویید و داخل مخلوط دوغ روی حرارت می ریزیم. و سپس دائم هم بزنید تا دوغ نبرد و شعله را هم روی زیاد نگه دارید . آنقدر هم بزنید تا برنج نسبتا پخته شود و غلظت دوغ طوری بشود که رد آن روی قاشق چوبی بماند و کم کم آش شروع به قل قل کردن کند. حدودا 20 دقیقه تا رسیدن به این مرحله طول خواهد کشید . در این زمان برای جلوگیری از سر رفتن آش کمی شعله را ملایم کنید ، توجه داشته باشید که اگر زیادی شعله را کم کنید دوغ خواهد برید .
  • وقتی آش شروع به قل قل کرد تره و گشنیز خردشده را به آن اضافه کنید . توجه داشته باشید که جعفری اضافه نکنید که طعم آش را به کلی عوض خواهد کرد . البته بعضی ها کمی شوید هم به سبزیجات آن اضافه می کنند. اما اگر برگ سیر دم دستتان هست با سبزیجات بریزید تا آش طعم بهتری بگیرد. وقتی رنگ سبزی آش کمی تیره شد نخود پخته را اضافه کنید . نمک را در این مرحله به آش اضافه کنید . توجه کنید اگر از ابتدا نمک را اضافه کنیم باعث می شود دوغ ببرد.
  • 15 تا 20 دقیقه پس از این مرحله آش شما آماده شده . پس از اضافه کردن سبزی و نخود دیگر لازم نیست آش را هم بزنید . در نهایت توجه داشته باشید که آش دوغ رقیق است . بگذارید آنقدر آش قل بخورد تا برنج آن را غلیظ کند . برخی دوست دارند آش را با کوفته قل قلی میل کنند . گوشت چرخ کرده را با کمی پیاز و نمک و بدون زردچوبه ورز بدهید و بصورت کوفته های ریز کامل سرخ کنید و همراه با آش آماده کنید. توجه داشته باشید که در نهایت رنگ آش بایستی سفید باشد به همین دلیل از اضافه کردن زرد چوبه و هر ماده رنگ دهنده دیگر خودداری کنید .

سایر آش های اردبیل

آش میوه

این آش یکی از آش‌ های مخصوص مناطق آذربایجان و به ویژه استان اردبیل میباشد. این آش به دلیل داشتن انواع و اقسام میوه های خشک مانند :  آلوی خورشی ، زردآلو ، آلبالو و آلو قیسی، سبک و شستشو دهنده دستگاه گوارش میباشد.

آش رشته اردبیل

برای مراسم هایی مانند چهارشنبه سوری، پشت پا یا برای کسانی که به زیارت مبروند این آش خوشمزه را هم امتحان کنید این آش در اردبیل به نام آریشتَ آشی معروف هست .

کلام آخر

امیدوارم که لذت برده باشید به امید دیدار … 🙂